Ana Sayfa Güncel 3 Aralık 2016 209 Görüntüleme

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI HALİL DEMİR, PANELLE İLGİLİ KONUŞTU

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI HALİL DEMİR, PANELLE İLGİLİ KONUŞTU

 AK Parti İlçe Başkanı Halil Demir gündeme dair konuları değerlendirdiği basın toplantısında öğrencilerin katılımıyla yapılan 15 Temmuz Destanı paneliyle ilgili eleştirilere yanıt verdi. Demir, “Öğrencileri katılmaya zorladığımız, onların yoklamasını aldığımız gibi şeyler ispata muhtaç olan iftiralardır” dedi.
D&D Cafe’deki toplantıda İlçe Yönetim Kurulu üyeleri Muhammet Şen ve Ersin Duraklı ile birlikte basının sorularını yanıtlandıran AK Parti Ödemiş İlçe Başkanı Halil Demir, parti bayrakları altında düzenlenen “15 Temmuz Destanı” adlı panele öğrencilerin katılmasıyla ilgili tepkileri değerlendirdi.
“GENÇLERE ANLATILMASI GEREKİYORDU”
Demir, “Biz şunu çok önemsiyoruz. Çinlilerin bir sözü var; ‘Bir yıl sonrayı düşünüyorsanız pirinç ekin, 10 yıl sonrayı düşünüyorsanız ağaç dikin, 100 yıl sonrayı düşünüyorsanız insan eğitin’. İnsanı eğitmenin toplumu geliştirmedeki en büyük etmenlerden olduğunu biliyoruz. Bundan dolayı ülkede demokrasinin değerini, yaşanan olumsuzlukların öncelikle gençlere, çocuklara anlatılması gerektiğini düşünüyoruz. 15 Temmuz’da yaşadığımız Pensilvanya’da bulunan bir şarlatanın, Türkiye’de asker kamuflajı giymiş hainlerin giriştiği bu kalkışmanın öncelikle ilçemizde ve ülkemizde yaşayan tüm gençlere anlatılması gerektiğini düşünüyorum. İbret alırsak tarih tekerrür etmez. Bu sebeple olayı bire bir Ankara’da içinde yaşamış, hatta o gece İçişleri Bakanımızla birlikte halkımızın desteğiyle TRT’yi kurtarmış, sokakta hainlerle bire bir karşı karşıya gelmiş vekilimiz Sayın Hüseyin Kocabıyık’ı çocuklarımızla, gençlerimizle buluşturmak, onlara o geceyi yaşamış birinden dinletmek arzusuyla paneli düzenledik” dedi.
“ZORLAMA VE YOKLAMA İFTİRADIR”
Panelin düzenlenmesiyle ilgili bir takım sıkıntılar yaşandığını aktaran Demir, “Panele bir gün önceden kamu kurumlarının katılımına müsaade olmasına rağmen sonrasında anlam veremediğimiz bir biçimde izin iptal edildi. Yarım saat öncesine kadar panelin yapılmayacağı yönündeydi her şey. Bizim aynı gün panelden sonra panele katılanların bir bölümüyle ortak düzenleyeceğimiz ilçe danışma meclisimiz vardı. Biz panelin iptal olacağı varsayımıyla salonu ilçe danışma meclisi için bayraklarla süsledik. İlçe danışma meclisine hazırlanmaya başladık. Sonrasında Sayın Valimizle görüşmemize istinaden sağ olsunlar müsaade verdiler. Ama yarım saatlik süreçte o bayrakların sökülmesinin hayati önem taşıdığını düşünmüyorum. Usul değil esas önemlidir, ne yapmak istediğimiz önemlidir. Yetişmedi, çocuklarımız da sağ olsunlar çok ilgi gösterdiler. Panelimizi çok güzel bir şekilde yaptık. Amacına uygun bir panel olduğunu düşünüyorum.
Katılmaya zorladığımız, onların yoklamasını aldığımız gibi şeyler ispata muhtaç olan iftiralardır. Böyle bir şey yok. Gönüllülük esasıyla bu paneli düzenledik. Bu konuda ama Eğitim-Sen ama CHP ama diğer parti ve sendikaların bize teşekkür etmeleri gerektiğini düşünüyorum. Bunu gençlerimize anlatma sorumluluğu aldığımız için” dedi.
“15 TEMMUZ VE SONRASINDA NE YAPTILAR, ANLATSINLAR”
Kendilerini eleştirenlere çağrıda bulunan Demir şöyle devam etti: “Biz 15 Temmuz’da yurdumuz için nasıl direndiğimizi anlatmaya çalışıyoruz. O bizi eleştirenlerden rica ediyorum. 15 Temmuz gecesi ne yaptıklarını bize anlatsınlar, biz de öğrenelim. 15 Temmuz gecesi ve devamında ne yaptıklarını öğrenmeye ben ilgi duyuyorum. Memnuniyetle dinleyelim. Biz bu kalkışmanın sadece AK Parti’ye karşı olmadığını, bizim davamıza karşı olmadığını, bu kalkışmanın bu ülkenin demokrasisine, geleceğine, çocuklarına, istikbaline, bağımsızlığına, cumhuriyete ve inandığımız değerlere karşı olduğunu anlatıyoruz. Sayın Vekilimizin de dediği gibi bu bir darbe planı değil işgal planı idi. Eleştirmek çok kolay, vatan için millet için bir şeyler yapmak hepimizin sorumluluğu sadece AK Parti’nin değil. Kendilerini duyarlı olmaya yapıcı olmaya davet ediyorum. Onlar 15 Temmuz’da ne yaptılar söylesinler biz de onları dinleyelim”
“ÖDEMİŞ TOKİ, YER TAHSİSİ BEKLİYOR”
Panelde görev alan hiçbir konuşmacının tek kelime AK Parti’den bahsetmediğini de söyleyen Demir, diğer siyasi parti veya sivil toplum kuruluşlarının 15 Temmuz’la ilgili düzenleyecekleri organizasyonlara seve seve katılacaklarını sözlerine ekledi.
Demir daha sonra ilçede devam eden kamu yatırımlarıyla ilgili değerlendirmeler yaptı. Bölünmüş yol ve hastane inşaatlarında şimdiye kadar görülmemiş hızın yakalandığını söyleyen Demir, yeni hastanedeki inşaat çalışmalarının yılbaşına dek tamamlanacağını, mart veya nisan ayında hasta kabul edilebileceğini söyledi. Yeni hastanedeki konforun lüks otelleri aratmadığını belirten Demir, Ödemiş’in modern bir sağlık tesisine kavuşacağını açıkladı. Önceki yıllarda gerek hastane inşaatında gerekse de duble yol projesinde yetersiz yüklenici firmalar nedeniyle şanssızlık yaşandığını anlatan Demir, bu şanssızlığı yendiklerini belirtti.
Şehir içinde gerek doğalgaz hattı gerekse de mevsim koşulları sebebiyle zarar gören yollarla ilgili her türlü sıkıntının takipçisi olacaklarını ifade eden Demir, Tire’de ikinci toplu konut hamlesini başlatan TOKİ’nin Ödemiş’te emeklilere sunacağı uygun fiyatlı konut projesi için yer tahsisinin beklendiğini kaydetti.
YÜRÜTME KURULU’NDA YENİ GÖREVLENDİRMELER
AK Parti’de ilçe kongreleriyle ilgili sürecin referandum sonrasına kaldığını ifade eden Demir, AK Parti Ödemiş İlçe Yürütme Kurulu’ndaki yeni görev dağılımını da paylaştı. Demir, AK Parti’nin Ödemiş’teki MYK’sında Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı’na Talip Örs’ün getirildiğini, Teşkilattan Sorumlu Başkan Yardımcılığı’nı Muhammet Şen’in sürdüreceğini söyledi.
Seçim İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevini Hazım Bostan, Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevini Ersin Duraklı, Dış İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevini Zeynettin Çetin, Sosyal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevini Mehtap Gülseven Girgin, Halkla İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevini Fatih Kök’ün yerine getireceğini açıkladı.
Başar Uçar

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.