• ​Seria BMW 8 do të ketë vetëm 400 njësi (Foto)

  • February 05, 2019 17:30

  Një muaj pas promovimit të gjeneratës së dytë të Serisë 8, BMW ka përgatitur një version veçanërisht të kufizuar të këtij modeli. BMW M850i xDrive First Edition do të ket...

 • BMW vjen më dy superbisha të reja

  • February 05, 2019 01:00

  Xhirimi i crossover me performancë M paralajmëron se “vijnë së shpejti” dhe duke pasur parasysh se panairi i veturave në Gjenevë është në mars, ka shumë të ngjarë që ajo të lidh...

 • Porsche 718 Cayman GT4 vjen me 420 kuaj fuqi

  • February 04, 2019 18:00

  Prodhuesi gjerman Porsche do të prezantojë 718 Cayman GT4 në korrik në Festivalin e Shpejtësisë në Goodwood. Sipas specifikave më të fundit, Porsche 718 Cayman GT4 do të...

 • Facebook feston sot ditëlindjen

  • February 04, 2019 15:31

  19-vjeçari i Harvardit, Mark Zuckerberg hapi një faqe interneti të quajtur ‘TheFacebook’, e cila shërbeu si një hapësirë online për studentët e tjerë. “Kur e lançuam s...