Ana Sayfa Güncel 11 Eylül 2018 124 Görüntüleme

Kamuya 12 Bin 120 Memur Personel Alımı

Kamuya 12 Bin 120 Memur Personel Alımı

Bir çok kamu kurumu veya kamu kuruluşu bünyesindeki memur ve personel eksikliğini gidermek için farklı pozisyon ve niteliklerde personel alımı yapmaktadırlar. Bu haberimizde sizlere kamu kurumlarının ilanları hakkında detaylı bilgiler aktaracağız ve bu sayede boş pozisyonlar için başvuru yapabileceksiniz.

Kamu kurumları bünyelerindeki memur personel eksikliğini gidermek üzere yeni ilanlar yayımladılar. Yayımlanan ilanlara göre toplamda 12 bin 120 memur alımı ve kamu personeli alımı yapılacak. Adayların söz konusu olan ilanlara başvuru yapabilmeleri için belirtilen genel ve özel nitelikleri taşımaları gerekmektedir. Ayrıca bu ilanlar arasında Engelli, Eski Hükümlü, Normal İşçi ve Terörle Mücadelede yaralanan statülerde de alımlar bulunmaktadır.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR? KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Kamuya 12 Bin 120 memur personel alımı ilanına başvuru yapacak adaylar öncelikle belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir. Başvuru şartlarını taşıyan erkek ve bayan adaylar başvuru yapabilirler. Buna göre adaylardan bazı genel ve özel nitelikler aranmaktadır.

Söz konusu ilanlarda adaylardan genel olarak, 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki niteliklere göre, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Herhangi bir Suç Hükümlülüğü Olmamak ( Eski Hükümlüler Hariç ) Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak ( Engelli alımlar hariç ), Erkek adaylar için askerliğini yapmı veya askerlik ile ilgisi bulunmamak gibi nitelikler aranacaktır.

Özel olarak ise adaylardan, Eğitim şartı, Yaş şartı, KPSS Şartı ve YDS şartı gibi nitelikler aranır.

Buna göre KPSS şartı aranan ilanlarda adaylardan Lise mezunu olanlar için KPSSP94, Ön Lisans mezunu olanlar için KPSSP93 ve Lisans mezunu olanlar için KPSSp3 puan türünden puan almış olmak, Yaş şartı için ilanda belirtilen yaş aralığında olmak ancak genellikle memurluk alımlarında 35 yaş şartı aranmaktadır.

KPSS’SİZ PERSONEL ALIMLARI:

Kamuya KPSS şartı ile alım yapılsa’da bir çok kamu kurumu Kamu Personeli Seçme Şartı olmadan işçi personel alımı yapmaktadırlar. Buna görei Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı gibi kamu kurumları en az ilköğretim mezunu alım yapmakta ve İlköğretim mezunu pozisyonlarında kura çekimi yapmaktadırlar. Bu nedenle ise adaylardan KPSS şartı aranmamakta.

12 BİN 120 MEMUR PERSONEL ALIMI BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Söz konusu ilanlara başvuru yapacak adaylar başvurularını belirtilen başvuru süresi içerisinde yapmak zorundadırlar. Bazı kurumların başvuruları Türkiye İş Kurumu üzerinden yapılıyor. Bazı kamu kurumları ise başvurularını Elektronik yolla, Şahsen veya e-posta yolu ile almaktadırlar. Bu tür başvuru bilgileri ilanların içerisinde yer almaktadır.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.