• Jennifer Lopez, prezantuese e Oscarit

  • February 05, 2019 22:31

  Edicioni i 91-të i Academy Awards, i njohur edhe Oscars, do të mbahet të dielën e 24 shkurtit në Dolby Theater në Los Angeles. Kurse prezantuesit e parë janë lajmërua...

 • Liam Neeson, hakmarrës edhe në jetën e vërtetë

  • February 04, 2019 22:31

  Liam Neeson ka treguar se është hakmarrës edhe në jetën e vërtetë, dhe një herë kishte ndjekur një person me ngjyrë pasi që ai e kishte dhunuar një të dashur të tij. ...

 • Liria e romanit

  • February 04, 2019 10:31

  Javier Cercas (1962) është shkrimtar i njohur spanjoll, veprat e të cilit janë përkthyer në më shumë se tridhjetë gjuhë. Gjithashtu, ai është përkthyes, profesor universitar dhe...