• Protestojnë stomatologët, kërkojnë vende pune

  • January 18, 2019 11:00

  Dhjetëra specialistë të Stomatologjisë kanë protestuar para objektit të ministrisë së Shëndetësisë, me ç’rast kanë kërkuar nga kjo ministri të gjejë zgjidhje në aspektin e punës...

 • Vazhdon greva e kirurgëve në QKUK

  • January 18, 2019 10:31

  Përfaqësuesi i Kolegjiumit të kirurgëve, Arbër Morina në një prononcim për Telegrafin ka thënë se greva do të vazhdojë dhe nuk do të ndërpritet deri sa institucionet vendimmarrë...

 • Vetura e godet këmbësorin në skaj të rrugës

  • January 18, 2019 10:31

  Policia ka njoftuar se një person ka marrë lëndime të rënda trupore pasi është goditur nga një veturë deri sa ishte duke ecur skaj rrugës. Ngjarja ka ndodhur në fshati...