• Moti sot në Maqedoni

  • October 09, 2018 06:00

  Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe do të fryjë erë mesatare verilindore. Në pjesën perëndimore të vendit do të ketë vranësira të pakta. Temperaturat e mëngjesit...

 • Sot, mot me diell

  • October 09, 2018 06:00

  Nga dita e martë, fusha anticiklonike nga Evropa perëndimore dhe qendrore, sërish do të fuqizohen mbi rajon duke kushtëzuar mot stabil dhe me diell, derisa temperaturat mbeten m...

 • Mot kryesisht me diell në Kosovë

  • October 09, 2018 06:00

  9.10 - Mot i mirë kryesisht me diell. 10.10-12.10 - Mot i mirë, kryesisht me diell. Temperaturat e ajrit, megjithëse do të mbeten stabile dhe...

 • Flet një nga kosovarët e sulmuar në Serbi

  • October 09, 2018 06:00

  Çlirim Maloku, është emri i 19 vjeçarit nga Hasi i Prizrenit i cili tashmë është në gjendje të rëndë shëndetësore. Ndërkaq i lënduari tjetër G.B, raportohet se ka pësu...

 • Bie popullariteti i Putinit në mesin e rusëve

  • October 09, 2018 06:00

  Sondazhi i kryer në periudhën 20-26 shtator nga qendra e pavarur Levada, ka kërkuar nga të anketuarit të listojnë pesë ose gjashtë politikanë që iu besojnë më së shumti....