• Thaçi e Vuçiqi nga Nju Jorku në Bruksel

  • December 18, 2018 22:31

  Kështu ka thënë sot në Beograd ambasadori gjerman në Serbi Thomas Schieb. “Të dy shkojnë në Bruksel. Shpresoj se dialogu do të marrë një nxitje të sërishme”, ka thënë Sch...

 • Trumpi i shkroi letër edhe Aleksandar Vuçiqit

  • December 18, 2018 22:31

  Këtë e ka konfirmuar një këshilltar i presidentit serb. Lajmin e publikoi Politico.eu duke theksuar se në Trumpi në letër shkruan për mundësinë që Thaçi dhe Vuçiq...

 • Jep dorëheqje kryeministri i Belgjikës

  • December 18, 2018 22:31

  Partia më e madhe në koalicionin e krijuar nga Michel, “Flemish N-VA” u largua një javë më parë pas një mosmarrëveshje për nënshkrimin e paktit të migracionit. Lar...

 • Nesër mot i ftohtë dhe pa të reshura

  • December 18, 2018 22:30

  Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës të mërkurën mbi vendin tonë do të mbajë mot pa të reshura, por me ngrica, ndërsa nëpër ultësira do të ketë kushte për formim të mj...