• Vuçiq takohet sot me Listën serbe

  • May 24, 2019 06:32

  Aleksandar Vuçiq do të takohet sot me përfaqësuesit politik të serbevë nga Kosova. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq do të takohet sot me përfaqësu...

 • Zbulohet një sekreti i madh i Titos

  • May 24, 2019 06:32

  Komisioni Kombëtar i Serbisë ka zbuluar sekretin më të madh të Jugosllavisë, që mbahej i fshehtë për 33 vjet me radhë. Ka hapur kasafortën e Titos. Kjo...

 • Iftar në rrugët e Vjenës

  • May 23, 2019 17:00

  Muaji i Ramazanit dhe agjërimi janë pjesë e jetës kulturore në Vjenë. Muaji i agjërimit nuk përjetohet vetëm shpirtërisht, por gjithashtu nënkupton edhe socializmin dhe...

 • A do të vendosët taksë edhe për Shqipërinë

  • May 23, 2019 14:32

  Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se shpreson që të zgjidhen problemet e tregtisë që Kosova ka me Shqipërinë, derisa nuk ka pohuar e as mohuar nëse do t...

 • Theresa May jep nesër dorëheqje

  • May 23, 2019 12:32

  Kryeministrja britanike Theresa May do të japë nesër dorëheqje, pas kryengritjes së kabinetit rreth planit të saj për Brexit, sipas mediumit britanik ‘The Times’ i cili...

 • Flet Miriam Cani për ceremonin e dasmës

  • May 23, 2019 12:00

  Alban Skënderaj dhe Miriam Cani në shumë vite bashkë, madje janë bërë dhe prindër të vogëlushes Ameli. Por me sa duket të gjithë akën një ‘merak’ që lid...