• Vazhdon moti i ftohtë në Kosovë

  • January 05, 2019 23:00

  Në ditët e ardhshme acar, me erë dhe ditë të akullta. Kohëpaskohe reshje të dobëta bore. Nga veriu i kontinentit në drejtim të rajonit tonë po vijnë masa të ftohta arktik...

 • Mijëra protestues kundër Aleksandër Vuçiqit

  • January 05, 2019 23:00

  Gjatë protestave me sloganin "një nga pesë milionë", që filluan në dhjetor me moton “stop këmishëve të përgjakura”, pjesëmarrësit fishkëllenin dhe mbanin parulla në të cilat pos...

 • Vonesë në hapjen e rrugëve në Opojë

  • January 05, 2019 22:31

  Banorët po ankohen se të angazhuarit për të heq borën po shkojnë rrallë andej. Kështu, tek pas dy ditësh bllokade në këtë vend malor dolën makinat për të hapur...

 • Nesër protestohet në Gjakovë

  • January 05, 2019 22:31

  Ata kanë paralajmëruar se thirrja e tyre për protestë nuk ka të bëj me besimin e tyre, porse në mesin e pelegrinëve serbë ka persona që ua njohin të bëmat gjatë luftës.