• Mblidhen kryesuesit e LDK-së

  • March 04, 2019 07:32

  Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës do të takohet sot për të zhvilluar mbledhjen e radhës. Kryesia e LDK-së do të bëhen bashkë në ambientet e Hotel...

 • Kështu do të jetë moti sot

  • March 04, 2019 07:32

  Fushat me presion të lartë atmosferik, të cilat do të jenë prezent gjatë kësaj jave, do të ndikojnë dukshëm në ngritjen e temperaturave maksimale. Kjo g...

 • Rusia, gati ta trazojë Ballkanin

  • March 04, 2019 07:31

  Madje, ekspertët amerikanë alarmojnë se Rusia dëshiron të provokojë një konfrontim të dhunshëm në mes të Kosovës e Serbisë, në mënyrë që ta diskreditojë projektin e shtetit më t...

 • Shefja financiare e Huaweit padit Kanadanë

  • March 04, 2019 07:31

  Wanzhou është ndaluar në dhjetor të vitit të kaluar me dyshimet për mashtrime dhe shkelje të sanksioneve amerikane ndaj Iranit. Meng në anën tjetër mohon të gjitha aku...

 • "Tërheqja taktike" e Thaçit për kufijtë

  • March 04, 2019 07:31

  Analistët politikë vlerësojnë se ndryshimi i diskursit të presidentit Thaçi po ndodh për shkak se nuk ka arritur të sigurojë mbështetje për idenë e tij nga partitë politike në v...