• Mbi 5.000 të zhdukur nga tërmeti në Indonezi

  • October 07, 2018 15:00

  Më shumë se 5 mijë persona dyshohen të zhdukur në dy nga zonat më të prekura në Palu, zonë e ishullit indonezian të Sulavesit të goditur nga një tërmet i fuqishëm i ndjekur nga...

 • Vuçiq i vendos kushte BE-së

  • October 07, 2018 15:00

  “Përpara se ne të nënshkruajmë një marrëveshje me Prishtinën, Serbia duhet të garantohet se do të bëhet një shtet i Bashkimit Europian në vitin 2025,” tha Vuçiç. Aleks...

 • Shoqëria civile organizon marsh për urën

  • October 07, 2018 14:31

  Shoqëria Civile e Mitrovicës është duke përgatitur një marsh të qytetarëve, të jugut dhe të veriut për hapjen e urës, punimet në revitalizimin e të cilës kanë përfunduar ka gati...