• Moti i keq në Itali shkakton viktima

  • February 23, 2019 21:00

  Dy prej tyre ndërruan jetë si pasojë e një muri të rrëzuar nga era e fortë. Viktima e tretë është një 45 vjeçar rumun i cili u godit nga një pemë e rënë teksa po lëvizte...

 • Në Kaçanik theret me thikë një person

  • February 23, 2019 21:00

  Agim Gashi, zëdhënës i Policisë së Kosovës në Drejtorinë e Ferizajt, ka treguar se therja me thikë ka ndodhur pasi dy persona janë përleshur mes vete. Ai ka th...

 • Ky është moti për nesër

  • February 23, 2019 21:00

  “Do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe me diell. Rrezet e diellit nuk do të ndikojnë në ngritjen e temperaturave, pasi që masat e ajrit me origjinë arktike vetëm çka do...

 • Tre ministra britanikë rebelohen për Brexit

  • February 23, 2019 20:31

  Në një editorial të përbashkët për mediet vendase Embër Rad, Dejvid Guk dhe Greg Klark bëjnë thirrje një pakt mes konservatorëve dhe laburistëve përpara votimit të parashikuar p...

 • AAK kundër projektit të hidrocentralit në Lumbardh

  • February 23, 2019 20:31

  “AAK dega në Pejë do të punojë me ngulm në vijën institucionale që ky projekt mos të realizohet dhe secili veprim që është ndërmarrë do të kërkohet të anulohet”, thuhet në njoft...