• Beteja me sëmundjet e varfërinë e skajshme (Video)

  • February 23, 2019 19:00

  Rrëfimi i Amire Bunjaku-Mehmetit, zonjës së shtëpisë, nis me lot. Halli i saj është që fëmijët po bëjnë një jetë të vështirë. Ushqimet e zakonshme që i kanë fëmijët e tje...

 • Detaje nga aksidenti tragjik në Prizren

  • February 23, 2019 19:00

  Mesditën e së shtunës një aksident me fatalitet ka ndodhur në fshatin Zhur të Prizrenit. Si pasojë e përplasjes së një automjeti të tipit Golf me një kamioni që pa...

 • Dy të vdekur nga një shpërthim mine në Ukrainë

  • February 23, 2019 18:31

  Shoferi u vra së bashku me një pasagjer. Pasagjeri tjetër, një burrë 61-vjeçar, është duke u trajtuar në spital. Ai i tha për një gazetar të Reuters se pasagjeri tjetër q...

 • SHBA dhe Kina vazhdojnë bisedimet tregëtare

  • February 23, 2019 18:31

  Për ta çuar diskutimin përpara, raundi i fundit i bisedimeve tregëtare mes zyrtarëve të lartë po vazhdon edhe gjatë fundjavës. Presidenti amerikan, Donald Trump u tak...