• Mickoski: Kemi dërguar interpelancë për Dimitrovin

  • December 18, 2018 19:00

  Lideri i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski njoftoi se në Kuvendin e Maqedonisë është dërguar interpelancë për votimin e mosbesimit kundër ministrit të jashtëm, Nikolla Dimitrov,...

 • Veseli: VV'ja dhe LDK'ja t’i bashkohen dialogut

  • December 18, 2018 19:00

  Përmes një postimi në Facebook, Veseli tha se letra paraqet edhe një dëshmi shtesë për miqësinë e natyrshme dhe të përjetshme mes Kosovës dhe SHBA-ve. Postimi i plotë i V...

 • SHBA, shtyhet dënimi për ish gjeneralin Flynn

  • December 18, 2018 18:31

  Gjyqtari Emmet Sullivan tha se do të priste për informacione shtesë nga të dyja palët deri në muajin mars para se të shpallte dënimin. Zoti Flynn doli nga gjykata nën britmat e...