Ana Sayfa Ödemiş Haberleri 7 Mart 2018 123 Görüntüleme

Mart ayı buluşmasına tartışmalar damga vurdu

Mart ayı buluşmasına tartışmalar damga vurdu

 

Ödemiş Belediyesi Mart Ayı Meclis Toplantısı, Ödemiş Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda AK Parti, CHP ve MHP’li Belediye Meclisi üyelerinin katılımlarıyla gerçekleşti. Toplantıda ek maddeler dahil gündemde bulunan yedi madde kabul edildi. Meclis toplantısında meclis üyeleri ve belediye başkanı arasında ara ara sözlü tartışmalar meydana geldi.

 

Ödemiş Belediye Başkan Yardımcılığı’na getirilen AK Partili Ödemiş Belediye Meclis Üyesi Halil Güler’in aylık ödeneğinin belirlenmesi ile ilgili Cumhuriyet Halk Partili meclis üyeleri red oyu verirken AK Parti ve MHP’li meclis üyeleri ise kabul oyu kullandı.

 

CHP’li Belediye Meclis Üyesi Mustafa Güldürür maaş konusunda, “Buna ihtiyaç var mıydı? Çünkü bugüne kadar gelinmiş, şurada bir yıllık bir süreç var” derken Ödemiş Belediye Başkan Yardımcılığı’na getirilen Halil Güler de bu konudaki görüşlerini Başkan Badem’den söz alarak değerlendirdi. Güler, CHP’li üyelerin belediyeden alacağı maaş konusunda yaptıkları itiraz ile ilgili, “Kaymakçı Belediye Başkanlığı yaptım. Ne kadar hayırsever olduğumu herkes biliyor. Gerekirse Ödemiş Belediye Başkan Yardımcılığı’ndan aldığım maaşı hayır kurumlarına bağışlarım. Beni tanıyan herkes çok iyi bilir ki paraya ihtiyacı olan bir insan değilim. Uzun yıllardan beri çalışmalarım var. Kaymakçı Belediye Başkanlığı’nda olduğu gibi yine aynı şekilde buradan alacak olduğum maaşı da Kaymakçı’daki ihtiyacı olan insanlar için harcamaya hazırım” dedi.

 

CHP’li Belediye Meclis Üyesi Nazan Dönmez ise, “Zafer Mahallesi’nde bulunan yeni devlet hastanesinin çevre ve yol düzenlemeleri konusunda İzmir Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin çalışmaları sürüyor. Bu konuya da değinmenizi beklerdik” mesajını verdi.

 

“On sefer de toplanılsa sorun çözülmeyecek”

 

Ulus Meydanı için yapılan düzenleme konusunda söz alan CHP’li Belediye Meclis Üyesi Ali Eker, “Pazarcı esnafımızı hep bir yere toplamamız gerekir. Daha sonra şartlar ne gerektiriyorsa onu yapmamız gerekiyor. Mesela Macera Parkı yapacağımıza ya da Salı Pazarı’nı yeniden kuracağımıza 41 milyon TL’lik kredi yerine 200 milyon TL’lik kredi alınıp biz de destek verelim, kapalı otopark yapalım. Ben iki seferdir toplantıya katılıyorum. On sefer de toplantı yapılsa çözüm olmayacak. Biz hem kendimizi hem pazarcıları aldatıyoruz. Peki on ay sonra orada pazarcı esnafı olacak mı? Parkın arasında bütün her yer dolu olacak.  İkinci ve üçüncü etap yapması basit. Herkes yapmak isterse stadyumu az geri alıp yapabiliriz” şeklinde konuştu.

 

Bunun ardından araya giren Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, stadyumun olduğu yerin yeşil alan olduğunu söyledi. Başkan Badem ayrıca, “Gündüz yapılan toplantıda niye bunu söylemediniz de şimdi söylüyorsunuz” derken Eker de, “O zaman başka yer bulunur” diye cevapladı. Bu kez tartışmalara AK Partili Belediye Meclis Üyesi Şakir Gelen de ortak olarak, “Pazarcı esnafının ekmeği ile oynanmasın. Bu konuda Ödemiş Belediye Başkanımız Mahmut Badem, üzerine düşeni yapmaktadır” dedi.

 

Ulus Meydanı’na otopark yapılması konusundaki görüşlerini dile getiren Halil Güler ise, “Aziz Başkanım ile yaklaşık olarak bir saat görüştüm. Başkanımız, ‘Neden olmasın? Tekrar gözden geçirelim’ dediler. Siz de bu konuda destek olursanız mutlu oluruz” diye konuştu.

 

Kaymakçı’ya çözüm çağrısı

 

Kaymakçı Cezaevi’nden akan pis su da meclis gündemine de girdi. MHP’li Belediye Meclis Üyesi Mutlu Işıktaş, “Kaymakçı Mahallemizde iki yıldır süregelen çevre skandalı var. Kaymakçı Cezaevi’nden gelen atık sular, çözüme ulaşmıyor. Aynı durum Köseler’de de var. Burada bulunan insanlar, şu anda sağlıksız bir ortamdalar. Çevre çok kötü durumda. Basında da görmüşsünüzdür. Ödemiş Belediyesi veya İzmir Büyükşehir Belediyesi, kim bunu yapacaksa bu konuya bir el atmalı. Burada yaşanan sıkıntının bir an önce giderilmesi gerektiğine inanıyorum” ifadelerini kullandı.

 

Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, “Görevin bana ait olmadığını bildiği halde oradaki muhtarımız bana ‘Sen benim belediye başkanımsın. Biz seni tanırız, sen bizi tanırsın’ dedi. Kanal yapmak benim işim değil ama bu konuda üzerimize vazife olmamasına rağmen yine de Sayın Valimizden randevu aldık. Her zaman eşit hizmet anlayışımızı sürdürerek Ödemiş Belediyesi olarak üstümüze düşeni yaptık” mesajını verdi.

 

“Ortak çaba ile çözülür”

 

Kaymakçı’daki tarlalara giden atık sularla ilgili olarak görüşlerini dile getiren Ödemiş Belediye Başkan Yardımcısı ve Belediye Meclis Üyesi Halil Güler, ”Daha önce o kanalın olduğu yerde bir boru vardı. Gülbahçe dediğimiz yere çöpler dökülüp oradan alınarak Menderes’e götürülüyordu. Biz, kanalın her iki tarafından 300’lük boru yaparak toplamda 600’lük boru yaptık. Gülbahçe dediğimiz yerden kesemedik, bizim tek hatamız yapamadık. Orada yaklaşık 4.5 kilometre yol var. 600’lük boru gelip su kanala girerken 4.5 km’lik yola 300’lük borular gidiyor. Aziz Kocaoğlu Başkanıma da anlattım. Başkanım da dedi ki: ‘Öyle bir şey varsa 600’lük değil, daha fazla boru takalım.’ Kaymakçı Cezaevi’nin alt yapısını da yaptık. Ama bu konuda tekrar söylüyorum. Hep beraber giderek bu konuyu Aziz Başkanımızla görüşürüz. Bu sıkıntının ortak çabalar sonucu çözüme kavuşacağına inanıyorum” dedi.

 

“Diğer mahallelerde de sıkıntı var”

 

Ödemiş Çiftçi Malları Koruma Başkanı ve AK Parti Belediye Meclis Üyesi Ali Bozkan, “Sadece Kaymakçı’da değil, diğer mahallelerimizde de bu sorun var. Kaymakçı, büyük bir mahalle olduğu ve muhtarlar toplantısında Kaymakçı Mahalle Muhtarı bu konuyu gündeme getirdiği için basın mensubu arkadaşlarla gündem oluşsun ve diğer mahallemizdeki sorunlar da çözülsün diye bunu gündeme getirdik. Köseler Mahallemizde de atık suyu şu anda Üzümlü Barajı’nın içine akıyor yani içme suyu olacak barajın içine akıyor. Yolüstü’nde ise mahalle muhtarımız kendi döneminde vidanjörle boşaltıp yola su taşırmıyordu ama Büyükşehir Yasası’ndan sonra su, sürekli olarak yola taşıyor ve Menderes Köprüsü’nün yanından akıyor. Kızılcaavlu, Pirinççi, Bıçakçı, Gereli ve aklımıza gelebilecek tüm mahallelerimiz… Bugüne kadar bırakın Kaymakçı’yı daha küçük bir mahallenin dahi sorunları çözülmedi. Devlet, bunun için Büyükşehir Belediyemize trilyonlarca para veriyor. ‘Bu paralar niçin harcanmadı?’ diye CHP grubundaki arkadaşlarımız neden sormuyorlar?” şeklinde konuştu.

 

Haber: Turgay KONURALP

 

 

Kaynak: Küçük Menderes

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.