Notat e lojtarëve: Bologna 0-0 Milan, Zapata lojtar i ndeshjes

  • December 19, 2018 00:00
  • Sport

Bologna dhe Milani e kanë mbyllur pa fitues ndeshjen e vlefshme për kampionatin italian të futbollit.

Ashtu si rezultati, edhe notat mesatare të skuadrave ishin të barabarta, për vendasit 6.76, kurse për mysafirët 6.77.

Lojtari i ndeshjes është shpallur mbrojtësi i Rossonerëve, Cristian Zapata (8.1).

Paraqitje e mirë për të dy portierët, Lukasz Skorupski (7.3) dhe Gianluigi Donnarumma (7.2), të cilët i mbajtën rrjetat të paprekura.

Paraqitja më e dobët në këtë sfidë ka shkuar për Tiemoue Bakayoko (5.5), i cili u përjashtua me dy kartonë të verdhë.

Mesfushori shqiptar, Blerim Xhemaili, u inkuadrua në lojë në pjesën e dytë (61′), ashtu që u vlerësua me notën 6.4.

Vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Bolognas (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/

Loading...